Politika privatnosti

Pravo na privatnost i pravo na zaštitu osobnih podataka temeljna su ljudska prava. Obrtničkoj školi Opatija, kao voditelju obrade osobnih podataka, izrazito je važno zaštititi sigurnost i privatnost Vaših osobnih podataka u našem poslovanju, stoga poslujemo u skladu s Uredbom o zaštiti osobnih podataka (EU) 2016/679 (GDPR) i Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18).

KOJE PODATKE PRIKUPLJAMO I PREMA KOJIM NAČELIMA

Obrtnička škola Opatija, kao voditelj obrade osobnih podataka, obrađuje osobne podatke ispitanika (učenika, nastavnika, roditelja, poslovnih suradnika, dobavljača, podnositelja zahtjeva/upita i drugih osoba) poštujući sve relevantne propise, primjenjujući načela i uvjete obrade osobnih podataka utvrđenih važećim propisima te na način kojim se osigurava odgovarajuća sigurnost osobnih podataka, uključujući zaštitu od neovlaštene ili nezakonite obrade te od slučajnog gubitka, uništenja ili oštećenja.

Ukoliko samo pregledavate našu internet stranicu tada prikupljamo osobne podatke u obliku vaše IP adrese. Vaše osobne podatke ne prikupljamo kada posjetite ovu internet stranicu, osim ako dobrovoljno ne pošaljete podatke putem nekog od dostupnih obrazaca za određenu svrhu.

Na ovoj internet stranici postavljene su određene poveznice na stranice drugih tijela ili partnera koje sadrže vlastita pravila o sigurnosti. Ukoliko posjećujete navedene stranice, imajte na umu da Obrtnička škola Opatija ne snosi nikakvu odgovornost vezano uz ta pravila.

SVRHA I PRAVNI TEMELJ ZA OBRADU OSOBNIH PODATAKA

Svrha prikupljanja osobnih podataka od ispitanika temelji se na zakonu, odnosno legitimnom interesu ili na privoli ispitanika. O svim podacima koje dobijemo iz drugih izvora redovito se obavještava ispitanik pa ukoliko su isti potrebni za daljnju obradu zatražit će se privola ispitanika.

Ispitanik uvijek može povući privolu o obradi njegovih podataka, zatražiti ispravak obrađenog podatka ili brisanje, koristeći princip zaborava osobnog podataka. Zaštita privatnosti podataka ispitanika je trajna obveza voditelja i izvršitelja obrade te osoba koje su na bilo koji način u kontaktu s podacima. Prikupljanje i obrada podataka od maloljetnika mlađih od 16 godina, dopušteno je samo uz zakonsko dopuštenje ili privolu roditelja ili zakonskog skrbnika.

ČUVANJE OSOBNIH PODATAKA

Prikupljeni podaci ispitanika čuvaju se na primjeren način u skladu sa zakonom, osiguravajući organizacijske, tehničke i programske mjere zaštite. Prikupljeni podaci neće se prenositi trećim osobama bez zakonskog utemeljenja ili izričitog dopuštenja ispitanika. Ukoliko ispitanik smatra da mu je u obradi osobnih podataka povrijeđeno pravo na privatnost, potrebno je obavijestiti službenika za zaštitu osobnih podataka, nakon čega ćemo poduzeti odgovarajuće mjere.

Svi podaci se brišu nakon prestanka svrhe za koju su prikupljeni, odnosno prestankom ugovornog odnosa, a najkasnije po isteku svih zakonskih obveza povezanih s čuvanjem osobnih podataka.

KOJA PRAVA OSTVARUJETE

• pravo na pristup podacima i uvid u podatke
  • pravo na informiranost o obradi osobnih podataka
  • pravo na povlačenje privole
  • pravo na podnošenje prigovora
  • pravo na ispravak i promjenu osobnih podataka u slučaju ako su podaci nepotpuni ili netočni

Zahtjeve za ostvarivanje prava možete ostvariti:

NADZORNO TIJELO

Ukoliko niste zadovoljni načinom na koji upravljamo Vašim osobnim podacima, imate pravo kontaktirati Agenciju za zaštitu osobnih podataka (AZOP).

Za sve sporove koji bi mogli nastati korištenjem ovih stranica ili u vezi s njima isključivo su nadležni sudovi RH.

Ažurirano: 21. veljače 2024.

« Ožujak 2024 »

Obrtnička škola Opatija / Bože Milanovića 3, HR-51410 Opatija / www.ss-obrtnicka-opatija.skole.hr / ured@ss-obrtnicka-opatija.skole.hr